Concept
Team
Mission
1st release
Contact
Квітень 28
Перший реліз
Коли команда сприймає біль рідного міста Харкова, України як особистий, то виникає такий проєкт.
Нам було важко усвідомити все те, що почало відбуватись в Харкові в перші дні березня. І вже 21 березня 2022 ми повернулись до етеру з двома тегами
#RebuildUkraine #UkraineUnitesWorld
які трошки висвітлювали започаткований нами проєкт: Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform
https://rebuild-ukraine.world/

Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform is the pioneering digital solution for participatory architecture.
Сьогодні готові розповісти про нього більше. Це неочікуваний для нас продукт, до якого би ми, напевно, і не прийшли. Але війна змінила багато. Ми у Business Architecture Lab вирішили не бути осторонь відновлення рідного міста Харкова та України. Ми вирішили створити простий та зрозумілий механізм взаємодії всіх зацікавлених сторін процесу розробки архітектурних рішень.
Rebuild Ukraine є першим в світі цифровим середовищем для спілкування та колаборації всіх гравців процесу розробки архітектурних проєктів.

Мета Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform – залучити ключових гравців еко-системи до розробки архітектурних конкурсних проєктів.

Архітектурні бюро зможуть налагодити взаємодію із мешканцями громад та матимуть інформацію щодо поточних відкритих конкурсів від муніципальної влади.

Мешканці громад зможуть навіть віддалено приймати участь у співстворенні просторів для себе у рідних містах та населених пунктах. Слідкувати за цим промінцем світла та тепла рідного дому. Це особливо актуально за таких масштабів міграції українців по всьому світу. Маємо надію повернути українців в Україну!

Ідея|місія Rebuild Ukraine - співпроєктування для співучасті в житті місцевої громади.
3С: спільне проектування, співучасть, громада.
Я - це частина Спільноти. Я означає Ми. Ми - це Я.
Розвивати відповідальність Мене за суспільство в сьогоденні та майбутньому. Світ залежить від Нас.
Концепція Ми/Ми представлена, зокрема, в дизайні логотипу.

Rebuild Ukraine – це міжнародна цифрова платформа, де прийматимуть участь як українські, так й архітектурні бюро та профільні університети зі всього світу.

Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform спрямована на два ключові напрями: media та co-architecture. Комунікації для співтворення.

Це наш волонтерський внесок у розбудову України після цієї війни. Безумовно, як люди від бізнесу, менеджменту, маркетингу, ми у Business Architecture Lab зосередились на концепції, спілкуванні із багатьма гравцями процесу створення публічних просторів. Це проєкт мульти колаборацій. Тому ми запросили до нього IT-архітекторів із компанії Sitecraft, які погодились на таке волонтерство зі свого боку заради майбутнього громадянського суспільства в України. Саме за те, за що зараз воюють наші легендарні ЗСУ - Збройні Сили України! Заради найкращих міст України, заради відбудови нашого рідного Харкова!
Ми знаходимося в процесі розробки, залучення стейкхолдерів, комунікації та тестування.
Що?
Rebuild Ukraine – це нове цифрове рішення для прийняття рішень у громадянському суспільстві.

Rebuild Ukraine – це цифрова платформа для взаємодії 5 ключових стейкхолдерів: представників місцевих громад, архітектурних бюро, представників муніципалітетів, інвесторів|забудовників та експертів. Метою цієї взаємодій є спільне створення громадських просторів для місцевої громади шляхом проведення відкритих конкурсів та прозорого прийняття рішень у громадянському суспільстві.

Місією є co-design for co-membership in the local community.
Це досить важко перекласти. Але зміст досить простий:
co-design передбачає участь мешканців громади у постановці завдання для проєктування та прийняття проєкту;
co-membership – це про відповідальність за середовище навколо. Відповідальність і небайдужість кожного з нас;
community – спільнота мешканців або місцева громада стає результатом таких практик участі небайдужих, відповідальних та свідомих мешканців.
Тож отримуємо 3C: co-design, co-membership, community.

Мета Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform – створити community та залучити всі зацікавлені сторони у відповідальне співтворення архітектурних конкурсних проєктів, взаємодію за основі демократичних цінностей. Цінностей прийняття відповідальних рішень щодо власного щасливого майбутнього у навколишньому середовищі.
Саме те майбутнє, за яке Україна зараз бороться!
Ми готові розпочати розповідати про Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform. Що ми робимо? Хто ми є? Чого ми очікуємо? Хто поруч з нами? Як долучитися?...

Команда Business Architecture Lab у співпраці з компанією Sitecraft започаткували Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform.

Business Architecture Lab є компанією з управлінського консультування. Business Architecture Lab розробляє системні бізнес-рішення для клієнтів, зокрема з бізнес моделювання. Перетин консалтингової, дослідницької та освітньої діяльності дозволяє команді втілювати найновітніші результати досліджень в архітектурі бізнесу клієнтів.
SiteCraft є постачальником ІТ-рішень корпоративного рівня. SiteCraft підтримує клієнтів по всьому світу в їх подорожах до хмарових технологій та цифровізації.
Два українські партнери поділяють однакові демократичні цінності: ми повинні зробити все можливе, щоб допомогти #RebuildUkraine як країну, де думка та голос мешканців є важливими в архітектурі та містобудуванні.
Це волонтерський проєкт для обох партнерів, який щодня зростає та змінює свої масштаби. Ми віримо, що ми створимо зміни, відбудуємо наші міста та зміцнимо суспільство. Ми відкриті до співпраці! Будь ласка, звертайтеся до нас, якщо ви хочете стати частиною проєкту Rebuild Ukraine.
Травень 25
Амбасадори of Rebuild Ukraine
Читати більше...
Впродовж минулих трьох тижнів ми провели низку глибинних та структурованих інтерв’ю із провідними архітекторами України: Сергій Ільченко (Харків), Юліан Чаплінській (Львів), Олександр Попов (Киів), Катерина Кублицька (Харків), Юрій Ринтовт (Харків), Олексій Образцов (Дніпро), Олег Азовський (Дніпро), Микола Чепелев (Одеса). З Cees Donkers (Eindhoven, Netherlands) почали таке спілкування із світовими архітекторами. Ми мали на меті занурення у середовище, продукт, уточнення його функціоналу.
Що вона означає? Що кожен з нас є частиною ми. Так просто.
Всі ми впливаємо на те середовище, яке нас оточує. Тому Ми залежить від Я, а Я залежить від Ми.

Потім створене нами середовище впливає на нас та формує наші особистості як мешканців міст, містечок, українців.
Як сказав Jan Gehl, Консультант з убран дизайну та професор урбан дизайну в Школі архітектури, Копенгаген, Данія : “Спочатку ми формуємо міста – а потім міста формують нас”.
Rebuild Ukraine засновано на концепції We/Me: We є віддзеркаленням Me та, навпаки, Me є віддзеркаленням We.
Саме ця концепція стала джерелом натхнення для розробки visual identity та logo design.

Травень 27
Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform

Співтворення - думка та небайдужість мешканців є важливою для розвитку громади, вулиці, будинку, дитячого майданчика поруч
Людиноцентричний дизайн – середовище, яке нас оточує, повинно бути зручним та необхідним для людей, що користуються ним. Архітектурні проєкти мають вибудовуватись навколо Людини.
Гармоній розвиток та відповідні рішення – гармонія Людини із навколишнім середовищем, теперішнім та майбутнім світу поряд із нами залежить від нас; який спадок ми залишим майбутнім поколінням залежить від нас зараз. Як ми поєднаємо сили природи, використання матеріалів для архітектурних проєктів, щоб посприяти відновленню самої Природи.
Публічність прийняття рішень – демократичні цінності передбачають прозорість прийняття рішень, відкрите обговорення архітектурних проєктів
Соціальні зв’язки для розвитку культури – всі ми відчули як важливі соціальні зв’язки, локальна спільнота, яка рухає вперед, підтримує і дозволяє кожному із її учасників розвиватися, дбаючи про культуру міст та містечок, України в цілому. І архітектурні рішення мають сприяти розвитку локальних громад.
Кожен принцип взаємодоповнює систему участі зацікавлених сторін у розвитку локальної громади та України як демократичного суспільства.

5 принципів або стовпів, на яких побудована Платформа
Топ темою нещодавнього World Economic Forum, Davos 2022 (травень 22-26) стала The war in Ukraine. Український сніданок на Davos 2022, Switzerland проходив під темою «This is Ukraine: Defending Freedom».

2 червня 2022 року в Києві відбувся Форум «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities» («Відродження України - відродження громад»), де представники Європейського Союзу наголошували на участі громади у прийнятті рішень щодо її майбутнього, зокрема, у архітектурних проєктах.
І ці події є продовженням розгляду заявки України на членство у Європейському Союзі та можливого отримання статусу кандидату вже в червні 2022. До кандидатів є дві ключові вимоги: демократизація процесів у суспільстві та демократизація економічних процесів.

З іншого боку, у відбудові України приймуть участь іноземні держави, міста, фонди, інституції. Тому мова йде про грошові потоки від іноземних донорів, які вимагатимуть прозорості та публічності прийняття рішень громадами та системних змін щодо розвитку демократичних цінностей.
Контекст потребує практичних рішень для демократизації процесів у суспільстві, створення спільноти/громади не тільки на папері та спрощення організації процесів взаємодії зацікавлених сторін при розробці архітектурних проєктів за допомогою цифрових технологій.

Саме цей контекст і обумовлює Rebuild Ukraine: Participatory Architecture Platform.
Цифрова платформа для взаємодії, або Participatory Architecture Platform є тільки одним із результатів. Цей інструментарій не змінить наші міста на краще, якщо кожен з нас не захоче бачити кращий публічний та приватний простір поруч із собою, своєю родиною, в рідній країні, в Україні.

Сьогодні, 17 червня 2022 року, Україна отримала рекомендації Єврокомісії щодо надання статусу кандидата Європейського Союзу. Висловлюючись мовою архітектури, – це перший ескізний проєкт майбутньої сучасної України як члена ЄС.

Невідворотній європейський вектор України передбачає демократизацію процесів у суспільстві. Коли думка та голос кожного громадянина мають значення для прийняття рішень. Коли кожен з нас розуміє, що є частиною родини-Україна. Коли ми розуміємо, що добробут родини залежить від нас. І не сподіваючись на чужі рішення та подарунки, ми маємо змогу бути залученими у визначення характеристик маленького парку поруч, дитячого майданчика, планування вулиці, де живемо, школи, де навчаються діти, кварталу, де у 15-хвилинній ході будуть всі сервісі поруч та можливість знати та спілкуватися із сусідами… Це місто мрії залежить тільки від громадянської участі кожного з нас, ВЗАЄМО-ДІЇ.
Результати
Завжди на зв'язку
Email
We are in Instagram
We are in YouTube
We are in Facebook
We are in LinkedIn
Phone
+38-066-61-123-61
+38-068-61-123-61
We are in Twitter
©2022. All rights reserved
Made on
Tilda